Welcome
Login / Register

Latest articles


 • این مواد غذایی را همزمان مصرف نکنید  مصرف هم زمان بعضی از مواد غذایی با یکدیگر می تواند بسیار مضر باشد و حاصل آن تولید اخلاط زاید در بدن می باشد که گاهی تاثیرات این تداخلات در چندین سال بعد به صورت بیماری های مختلف و صعب العلاج بروز خواهد کرد. به عنوان مثال حکمای طب ایرانی معتقدند که مصرف هم زمان موارد ذیل باعث تولید اخلاط خام در بدن شده و تولید بیماری کرده، مثلاً مصرف ماست با هر نوع و هر مقدار گوشت باعث لکه های پوستی و مصرف سرکه یا انواع شور و ترشی که با سرکه ساخته می شود همراه با برنج باعث کولیت و درد شکم می شود که ممکن است این بیماری ها حاصل عدم رعایت این مطالب در طول چندین سال باشد. بنابراین از خوردن هم زمان ترکیبات مواد غذایی که در هر ردیف از جدول ذیل ذکر شده است، جداً خودداری نمایید.  ضمناً خوردن خربزه یا هندوانه به همراه وعده غذایی و همچنین خوردن گوشت خام نیز می تواند امراض جدی در پیش داشته باشد.
  Read more »

 • مرد ۱۰۰ ساله هندی در دوی مارتن تورنتو

  مرد ۱۰۰ ساله هندی در دوی مارتن تورنتو

  مرد ۱۰۰ ساله با کامل کردن مسیر دو ، به عنوان پیرترین شخص شرکت کننده در دو مارتن تورنتو انتخاب شد.


  فاوجا سینگ ( Fauja Singh)، مرد ساله هندی توانست مسیر دوی مارتن تورنتو را طی کند.
  Read more »

 • انسان قادر است با چشمهای خود صداها را بشنود

  نسان قادر است با چشمهای خود صداها را بشنود
  پژوهشگران ایتالیایی در بررسیهای خود کشف کردند که انسان قادر است با چشمهای خود صداها را بشنود.

  موفقیت جهانی فیلمهای صامت چارلی چاپلین بر کسی پوشیده نیست. اکنون گروهی از دانشمندان شورای ملی تحقیقات ایتالیا در بررسیهای نشان دادند که وقتی برای مثال تصویر یک نوازنده ترومپت را می بینیم که با گونه های باد کرده درحال دمیدن در ساز است نه تنها کورتکس دیداری فعال می شود بلکه کورتکس شنوایی نیز تنها در ۱۱۰ هزارم ثانیه فعال می شود.


  به ویژه کورتکس شنوایی گیجگاهی فوقانی بیشترین فعالیت را ثبت می کند. این درحالی است که این پدیده در مورد تصاویری که هیچ توصیف صدایی ندارند برای مثال دیدن تصویر یک گل دیده نمی شود.


  این محققان در این خصوص توضیح دادند: “این مکانیزم برپایه نورونهای آینه ای شنیداری- بینایی استوار است. برای مثال، زمانی که مشغول دیدن عکس یک گربه هستید و همزمان صدای میو میو می شنوید و یا همزمان با تماشای عکس یک فرد آشنا به صدای وی نیز گوش می دهید این نورونها فعال می شوند.”


  نورونهای شنیداری- بینایی همچنین مسئول پدیده های اوهامات صوتی نیز می شوند که توسط حالات احساسی ویژه ای برای مثال ترس پدید می آیند.


  این محققان افزودند: “اطلاعات ما نشان می دهند که مغز چگونه قادر است با فعال کردن کورتکس گیجگاهی فوقانی اطلاعات مربوط به صداهایی را که به طور طبیعی در آن شرایط قابل شنیدن هستند در مدت یک دهم ثانیه پس از تماشای تصویر استخراج کند.”


  علاوه بر این منطقه مغزی، لب گیجگاهی زیرین و میانه و با کمی فاصله زمانی، حتی کورتکس شنوایی اولیه نیز به همان روشی که صداهای واقعی و یا اوهامات صوتی درک می شوند فعالیت خود را آغاز می کنند.


  براساس گزارش آنسا، این محققان به منظور دستیابی به این نتایج از ۱۵ داوطلب بدون مشکلات نورولوژیکی و اختلالات روحی که نه از مواد مخدر و نه از دارو استفاده می کردند آزمایش گرفتند.
  در این آزمایش با استفاده از تکنیک “لورتا” (پرتونگاری مقطعی الکترومغناطیس وضوح تصویر پایین)، محرکهایی که با آنها نواحی مختلف مغز در هر هزارم ثانیه یکبار فعال می شدند به صورت تصاویر سه بعدی بازسازی شدند.


  این دانشمندان اظهار داشتند: “وجود پدیده های ادغام شنیداری- بینایی در کورتکس گیجگاهی فوقانی توضیح می دهد که چرا دیدن حرکت لبها برای درک اصوات زبانی مفید است. به طوریکه برای مثال بسیاری از افراد کم شنوا می توانند از طریق لب خوانی آواهای زبانی را تشخیص دهند درحالی که از طریق تلفن این کار میسر نیست.”


  به گفته این دانشمندان، ما در واقع قادریم با چشمهای خود به صداها گوش کنیم و به همین دلیل از تماشای فیلمهای صامت تا این حد لذت می بریم.
  Read more »

 • روش های آرام سازی ذهن

  با رعایت توصیه‌هایی بسیار ساده می‌توانید همواره زندگی سالم و شادابی داشته باشید. این توصیه‌ها می‌تواند برای هر سن و سالی مفید باشد. به یاد داشته باشید که هیچ وقت برای اصلاح و بهبود روش زندگی دیر نیست.

  به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، زمانی که دچار استرش یا اضطراب و دلشوره می‌شوید اقدامات زیر را انجام دهید:
  - درخواست کمک از دیگران در صورت نیاز
  - مشغول شدن به انجام کاری ترجیحا کار مورد علاقه مانند کتاب خواندن، باغبانی و …
  - صحبت کردن با دوستان و اقوام و دیدار با دوستان و آشنایان
  - خارج شدن از خانه برای مدت کوتاه و یا قدم زدن در پارک
  - ورزش کردن
  - انجام تمرینات آرام سازی: در این تمرین، عضلات به ترتیب از سر به طرف پا یا برعکس سفت می‌شود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه در این حالت نگه داشته و بعد به آرامی شل می‌شود. این سفت و شل شدن عضلات تاثیر خوبی بر آرامش ذهن می‌گذارد.
  روش تمرینات آرام‌سازی
  - ابتدا به یک مکان خلوت بروید، روی صندلی بنشینید و پشت خود را صاف نگه دارید. کف پاها را روی زمین بگذارید و دست‌ها را روی ران قرار دهید.
  - ابروها را تا جایی که می‌توانید به طرف بالا بکشید و در این حالت نگه دارید و سپس به آهستگی رها کنید.
  - چشم‌ها را محکم ببندید و پلک‌ها را روی هم فشار دهید و در این حالت نگه دارید. سپس به آهستگی چشم‌ها را باز کنید.
  - زبان خود را به سقف دهان فشار دهید آن را چند ثانیه نگه دارید و سپس به آهستگی رها کنید.
  - دندان‌های خود را به سقف دهان فشار دهید. آن را چند ثانیه نگه دارید و سپس به آهستگی رها کنید. در صورتی که دندان مصنوعی دارید این حرکت را انجام ندهید.
  - لب‌ها را به هم فشار دهید و چروک کنید. چند ثانیه نگه دارید و سپس به آهستگی رها کنید.
  - شانه‌ها را بالا بکشید و سفت نگه دارید و سپس به آهستگی رها کنید.
  - دست راست را مشت کنید و ساعد را روی بازو خم کنید و محکم فشار دهید. در این حالت نگه دارید و سپس به آهستگی رها کنید. این حرکت را با دست چپ نیز انجام دهید. یک نفس عمیق بکشید و ریه خود را از هوا پر کنید و نفس خود را حبس کنید و در این حالت به شکم خود فشار آورید. سپس به آهستگی نفس خود را بیرون دهید و ریه را کاملا خالی کنید.
  - کتف‌ها را تا جایی که می‌توانید به عقب ببرید و فشار دهید و در این حالت سفت نگه دارید، سپس به آرامی رها کنید.
  - پای راست را صاف نگه دارید و پنجه پا را به طرف بیرون بکشید و در این حالت نگه دارید. بعد پنجه پا را به طرف خود خم کنید و پا را سفت در این حالت نگه دارید. سپس به آهستگی پا را زمین بگذارید. این حرکت را با پای چپ تکرار کنید.
  - زانوی راست را خم کنید و ران را تا جایی که می‌توانید بالا بیاورید و سفت نگه دارید، سپس به آهستگی پا را زمین بگذارید. این حرکت را با پای چپ تکرار کنید.
  بنابراعلام اداره سالمندان وزارت بهداشت، این تمرینات را روزی یک تا دو بار انجام دهید
  Read more »

 • آی کونت می سوزه وقتی

  چند روز پيش تو تاکسي صندلي عقب نشسته بودم، يه خانومه با پسر 5-4 ساله ش جلو نشسته بود. يهو پسره رو کرد به مامانش گفت : ...مــامــان ... يادته اونروز خونه ي دايي اينا گوزيــدي؟! مامانه بيچاره،گفت : ...مرســـي آقا! ما همين جا پياده ميشيم! راننده بدبخت هنوز کامل وانستاده بود،زنه درِ ماشينو با عجله باز کرد، يه موتوري هم اومد زد درِ ماشينو سرويس کرد! رانندهه پياده شد دودستي زد تو سرش گفت: خانــــــــــوم! گوزيدي که گوزيدي! منم ميگــوزم! اين آقام ميگــوزه ! زدي ريـــــــــدي تو درِ ماشين از طرف ا. ح Read more »