Welcome
Login / Register

Health And Science


 • خواص درمانی روانی سنگها

  خواص درمانی روانی سنگها


  1) آكوامارين= افزايش قدرت بيان وضريب هوشي، بسيار سودمند براي هنرمندان و موسيقي دانان

  2) آبسيدان رنگين كمان= درمان منفي بافي وحساس بودن بيش از حد، كنترل ضربه هاي احساسي

  3)آبسيدان لكه برفي= افزايش قدرت بيان، محافظت در برابرتشويش و اظطراب،بر طرف كننده افسردگي

  4) آمازونيت= ايجاد انرژي حياتي وجنب وجوش در طول زندگي

  5) كهربا= ايجاد تعادل دروني، افزايش قدرت اراده

  6) آميتيست= پرورش نيروي خلاقيت و ابتكار، افزايش شهامت، محافظت در برابر فشار عصبي شديد

  7) اوان تورين= كاهش فشا عصبي، تعادل بخشيدن به احساسات،افزايش استقلال فردي،كمك به شفافيت ذهن

  8) پريدوت= محافظت در مقابل تاثيرات منفي اطرافيان، تقويت بينش (بصيرت) مقابله با غم و اندوه

  9) توپاز آبي= تقويت تنفس، افزايش انعطاف پذيري عاطفي، ايده آل براي هنرمندان و موسيقي دانان

  10) تورمالين= محافظت كلي از شخص، بهبود روابط اجتماعي، افزايش شور و نشاط زندگي

  11) چشم ببر= از بين بردن احساسات ناخواسته، ايجاد تعادل در نيازهاي مادي و جسمي

  12) رودونيت= تقويت اعتماد به نفس، حفظ نيروي جواني، تقويت حافظه، آرام نمودن ذهن

  13) سنگ سليمان (اونيكس)= افزايش شهامت، كمك به كشف حقايق، بر طرف نمودن استرس و افسردگي

  14) سنگ كريستال= محافظت در مقابل نيروهاي منفي، تاثير مناسب براي مديتيشن

  15) سنگ تاجورد= تقويت بيان، كاهش استرس ودرمان افسردگي

  16) سوداليت= ايجاد نظم و هماهنگي دروني، شهامت وتوان برقراري ارتباط با اطرافيان

  17) سيترين= مقابله با افسردگي، بهبود نگرش به زندگي

  18) عقيق آبي= تقويت نفس، افزايش شهامت، تقويت تمركز، شادي بخش

  19) عقيق خزهاي= مقابله با افسردگي، حفظ تعادل ذهني و عاطفي

  20) كارنلين= شادي بخش، گرمي در برخوردو اجتماعي بودن، تقويت تمركز، ايجاد تعادل دروني
  21) فلوريت= از بين برنده تشويش و اضطراب

  22) فيروزه= تقويت بنيه، محافظت در برابر انرژي هاي منفي، بهبود ارتباطات اجتماع

  23) كوارتز دودي= افزايش خلاقيت و نشاط، ايجاد تعادل در احساسات

  24) كوارتز صورتي= افزايش اعتماد به نفس و تقويت قدرت بيان و خلاقيت، ايجاد آرامش و آسودگي

  25) گارنت= ايجاد نشاط و انرژي زندگي، مناسب براي مديتيشن

  26) لابرادوريت= شادي بخش، مقابله با افسردگي، تقويت سيستم ايمني بدن

  27) مالاكيت= بر طرف كننده فشار عصبي، افزايش قدرت بيان

  28) مرجان= درمان افسردگي، تقويت كننده قلب، ايجاد آرامش، ايجاد مقاومت و انعطاف پذيري
  29) هماتيت= افزايش اعتماد به نفس

  30) جيد= ايجاد آرامش و خونسردي، افزايش توانايي بيان

  31) جاسپر قرمز= كاهش استرس، افزايش تحمل و بردباري
  Read more »

 • شاد بودن مانع از ريزش مو مي‌شود

  عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه گفت : شاد بودن و شاد زندگي كردن كه يكي از رازهاي افزايش عمر است  مانع از ريزش مو مي‌شود .

  دكتر علي ابراهيمي متخصص پوست ، مو و زيبايي روز دو شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: يافته‌هاي علمي نشان مي‌دهد ، اگر ريزش مو به دليل بيماري نباشد زنان و مردان مي‌توانند با دور كردن استرس‌هاي فكري و شاد بودن از ريزش موي خود جلوگيري كنند.

  به گفته وي پوست آيينه بدن است و چون مو نيز يكي از ضمايم پوست به شمار مي رود سلامتي آن نمايانگر سلامت بدن است.

  وي گفت: براي برخورداري از پوست و موي سالم بايد جسم و روان سالم داشت.

  به گفته وي، دوري از عوامل استرس زا، تغذيه صحيح، ورزش و تحرك بدني عاملي براي سلامتي روح و دستيابي به شادي روان است.

  وي گفت: عوامل استرس زا مهمترين علت ريزش مو است، مشكلات روحي و فشارهاي عصبي مي‌تواند به مرور باعث ريزش موها شود در حاليكه دور كردن استرس‌ها و شاد زندگي كردن مي‌تواند اثر مثبت در رشد موها داشته باشد.

  وي تصريح كرد: ريزش مو به دليل استرس‌ها چند ماه پس از تجربه استرس و فشارهاي روحي رخ مي‌دهد زيرا بتدريج ريشه موها ضعيف شده و مي‌ريزند.

  وي افزود: عوامل استرس زا مانند مشكلات موجود در خانه، مدرسه و محيط كار وقايع ناگوار مانند از دست دادن عزيزان، استرس‌هاي شديد در موقع امتحانات و آزمون ها، حسادت‌هاي بين خواهر و برادر ، روابط ناپايدار بين والدين و كودك از مهمترين علل ريزش مو است.

  وي عقب ماندگي ذهني و ابتلا به برخي بيماري‌ها را نيز از عوامل عمده ريزش مو عنوان كرد.

  وي افزود: مبتلايان به ريزش مو، بيشتر مبتلا به اضطراب يا وسواس هستند و درمان اين بيماري نيازمند همكاري بيمار با پزشك است.

  وي گفت: تحقيقات علمي نشان مي‌دهد كه هر تار موي انسان حدود سه تا هشت سال رشد مي‌كند و سپس مي‌ريزد و يك تار موي جديد به جاي آن رشد مي‌كند.

  بر اساس همين تحقيقات اگر تعدادي از موهاي يك فرد سالم در يك شبانه روز مي‌ريزد جاي نگراني نيست چرا كه به طور ميانگين ريزش روزانه ‪ ۵۰‬تا ‪ ۱۰۰‬تار مو براي انسان امري طبيعي است.

  وي گفت: با ريزش اين تعداد مو به طور طبيعي، تار موهاي جديدي جايگزين مي شود و نبايد آن را بيماري تلقي كرد.

  وي افزود: از سوي ديگر پژوهش‌هاي علمي ثابت كرده است كه به طور طبيعي روند ريزش مو در بهار و تابستان كمتر و در پاييز و زمستان بيشتر مي‌شود.

  البته در موارد ديگري ممكن است ريزش موها غير طبيعي باشد كه پزشكان علت‌هاي متعددي براي انواع ريزش مو عنوان مي‌كنند.

  دكتر ابراهيمي گفت: ريزش غير طبيعي موها پنج علت دارد كه شامل ريزش هورموني موها ،ريزش مو به دليل بيماري‌هاي شديد ، ريزش منطقه‌اي موها ، ريزش مو به دليل بيماريهاي عفوني و التهابي پوست سر و دستكاري و كندن موها است.

  وي در توضيح اين موارد گفت: ريزش هورمومني موها به دليل اختلال در كار هورمونهاي آندروژن به وجود مي‌آيد كه هم در مردان و هم در زنان ديده مي شود.

  اين نوع ريزش مو در مردان با عقب نشيني موها از ناحيه پيشاني شروع شده و ممكن است منجر به ريزش مو در فرق سر شود كه اين نوع ريزش در زنان باعث كم پشت شدن موها در تمام نقاط سر مي‌شود.

  مصرف داروهاي هورموني مانند "ناندرولون" و "تستوسترون" كه عموما براي افزايش حجم عضلات در بعضي ورزش‌ها به كار مي‌رود اين نوع ريزش را ايجاد يا بدتر مي‌كند.

  به اعتقاد دكتر ابراهيمي اين نوع ريزش مو گذرا بوده و عموما مو به حالت طبيعي بر مي‌گردد مگر اينكه بيمار استعداد ارثي ريزش موي هورموني را داشته باشد.

  وي گفت: در ريزش منطقه‌اي موها كه به طور ناگهاني بخشي از موهاي سر، ابرو يا ريش و سبيل مي‌ريزد بيشتر در بچه‌ها ديده مي‌شود.

  هر چند علت اصلي اين ريزش مشخص نيست اما عده‌اي سيستم ايمني بدن را در اين ريزش دخيل مي‌دانند، استرس‌ها و فشارهاي روحي باعث تشديد اين بيماري يا شروع آن در افراد مستعد مي‌شود.

  امكان بهبود خود به خودي در اين بيماران بدون درمان وجود دارد اما اكثر بيماران با درمان سريعتر بهبود مي‌يابند.

  وي در توضيح ريزش موها به دليل بيماريهاي التهابي و عفوني پوست سر گفت:
  تحقيقات نشان مي‌دهد كه بعضي از عفونت‌ها بويژه عفونت‌هاي قارچي سر نيز مي تواند باعث ريزش مو شود كه در بعضي موارد موقتي و گاهي دايمي است.

  پوست اين بيماران عموما" ملتهب بوده و قارچ باعث تخريب ريشه موها مي‌شود و درمان به موقع اين بيماران نه تنها از سرايت بيماري به ديگران جلوگيري مي‌كند بلكه باعث رشد مجدد موها نيز مي‌شود.

  وي گفت: علت ديگر ريزش مو دستكاري، كشيدن، پيچاندن و كندن مو است، اين حالت به صورت يك عادت در بيمار بروز كرده و باعث مي‌شود موهاي تمام يا قسمتي از سر طول كمتري نسبت به موهاي سالم داشته باشند.

  وي درباره تاثير داروها و شامپوها در جلوگيري از ريزش مو گفت: تاثير شامپوها در كاهش ريزش مو از نظر علمي اثبات نشده است اما دارو مي‌تواند از ريزش مو جلوگيري كرده و موهاي ريخته شده را به مرور زمان برگرداند.

  دكتر ابراهيمي افزود: در مواردي كه ريزش مو به دليل استرس‌هاي روحي است با برطرف شدن استرس و مشكلات روحي بدون مصرف دارو نيز موهاي ريخته شده رشد كرده و برمي گردد.

  اين متخصص پوست و مو گفت: شاد بودن روح انسان تاثير مستقيم بر وضعيت چهره و شادابي جسم دارد و اگر جسم و روان انسان سالم باشد و شاد زندگي كنيم دليلي براي ريزش غير طبيعي موها وجود ندارد
  Read more »

 • تولد زودرس می تواند تاثيری ماندگار بر شخصيت فرد به جا بگذارد

  طالعه ای تازه حاکيست که تولد زودرس می تواند تاثيری ماندگار بر شخصيت فرد به جا بگذارد به طوری که اين تاثير در بزرگسالی هم ادامه يابد.
  محققان "موسسه روانپزشکی" افراد 18 و 19 ساله که به طور زودرس متولد شده اند را مطالعه و آنها را با افرادی که پس از يک دوره کامل حاملگی به دنيا آمده اند مقايسه کردند.

  معلوم شد کودکان زودرس، به ويژه دختران، مضطرب تر و گوشه گيرتر هستند و خطر بالقوه افسردگی، آنها را بيشتر تهديد می کند.

  نتايج اين مطالعه در نشريه آمريکايی "پزشکی اطفال" چاپ شده است.

  محققان 108 نوجوان را که در فاصله سال های 1979 تا 1981 پيش از آنکه حاملگی به هفته سی و سوم (هشت ماهگی) برسد به دنيا آمده بودند مطالعه کردند.

  دانشمندان سپس آنها را با 67 نفر از همان گروه سنی که پس از تکميل دوره کامل بارداری متولد شده بودند مقايسه کردند.

  از اين افراد خواسته شد يک پرسشنامه ارزيابی شخصيت را پر کنند که شامل 48 سوال مانند "آيا هرگز دچار نوسان روحی می شويد؟" و "آيا از همکاری با ديگران لذت می بريد؟" بود.

  نتايج حاکی بود خصيصه ای موسوم به "برون گرايی" در کسانی که زودرس به دنيا آمده اند ضعيف تر است که بدان معنی است که آنها اعتماد به نفس کمتری دارند و گوشه گيرتر هستند.

  همچنين "روان رنجوری" در آنها شديدتر بود که نشانه اضطراب بيشتر، تمايل به افسردگی و اعتماد به نفس کمتر است.

  احتمال آنکه دخترها دستخوش آثار تولد زودرس شوند نسبت به پسرها بيشتر بود.

  دکتر متيو آلين، روانپزشک و سرپرست تيم تحقيق، گفت که نمرات افراد مورد مطالعه در پاسخ به اين پرسشنامه نشان می دهد که تولد خيلی زودرس ممکن است شخص را در مقابل افسردگی و اختلالات مربوط به اضطراب روحی آسيب پذيرتر کند.

  اين مطالعه علل اين مساله را بررسی نکرده است
  Read more »

 • اختلاف تمایلات جنسی

  اختلاف تمایلات جنسی

  بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط زناشویی و عاطفی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و.... قابل مشاهده می باشد.
  اگر از زوجی که سال ها با هم زندگی کرده اند، پیرامون روابط زناشویی آنان بپرسید، به احتمال زیاد با این پاسخ رو به رو می شوید:" به گرمی روزهای نخستین نیست، اما هنوز هم چیز بسیار خوبی است." بله، فروکش کردن شدت اشتیاق جنسی طی زمان برای هر زوجی پیش می آید و عادی است. به طور معمول، حدود ۱۸ ماه پس از زندگی مشترک، یعنی پس از پشت سر گذاشتن مرحله شیدایی، اختلاف در میل جنسی به تدریج خودش را نشان می دهد.
  منظور از اختلاف در میل جنسی و روابط زناشویی وضعیتی است که شدت کاهش اشتیاق جنسی در یکی از زوج ها از دیگری بیشتراست. اگر به این اختلاف به اندازه کافی توجه نشود، کم کم حالت غیر عادی به خود می گیرد و به سرد شدن ارتباط زناشویی زوج ها می انجامد. از این رو، شما باید پیرامون روابط زناشویی بیش از پیش اطلاعات به دست آورید.
  اغلب افراد ارتباط زناشویی را عملی خود جوش و عاشقانه می دانند که به هیچ گونه آموزش یا برنامه ریزی نیاز ندارد.اما توجه داشته باشید رابطه زناشویی، که بخش مهمی از زندگی انسان را تشکیل می دهد و حتی در تعیین میزان احساس رضایت از زندگی نقش کلیدی دارد، مانند بسیاری از رفتارهای ما در اثر آموزش و یادگیری جهت دهی مناسب پیدا می کند.
  کسب اطلاعات درست درباره مهارت های بهبود روابط زناشویی بین دو جنس، تقویت احساس مسؤولیت در قبال زندگی جنسی خویش و آگاهی بیشتر درباره روابط جنسی سالم به شما کمک می کند به ارتباط زناشویی خود انرژی ببخشید و از خاموش شدن شمعی که روشنی زندگی شما تاحدود زیادی به آن وابسته است جلوگیری کنید.

  دکتر پت لاو ، نویسنده کتاب های Hot Monogamy (گرم گرم با یک همسر) و The Truth About Love ( حقیقت عشق)، معتقد است" درک زبانی که همسر شما با کمک آن به شما ابراز عشق می کند" کلید حل اختلاف در میل جنسی و روابط زناشویی است.اگر شما این زبان را بشناسید و به موقع به آن پاسخ دهید، تفاهم جنسی را تقویت کرده اید که نتیجه آن اشتیاق جنسی و گرم شدن ارتباط زناشویی است.به نظر دکتر لاو برای به دست آوردن آن چه که از همسر خود می خواهید، بایدآن چه را که او می خواهد به او بدهید.

  ●درباره خواسته های خود در روابط زناشویی با هم گفت و گو کنید
  شما باید بتوانید درباره مسائل جنسی به راحتی با هم صحبت کنید. اغلب زوج ها در بیان مناسب خواسته های جنسی خود در روابط زناشویی شان مشکل دارند. آنان به طور معمول درباره این موضوع چیزی نمی گویند یا به شیوه منفی آن را بیان می کنند که خود راه گفت و گو را می بندد. برای مثال، فرض بگیرید شما دوست دارید همسرتان محبت بیشتری به شما بکند. شما می گویید:" تو هرگز به اندازه کافی به من محبت نمیکنی." به نظر سوزان تانسند ،که مدیر مرکز بهبود روابط زوج ها در یکی از شهرهای امریکا است، در این عبارت خواستن مطرح نشده است بلکه نوعی انتقاد به عمل آمده است. به نظر او بهتر است خواسته خود را این گونه مطرح کنیم:" من فکر می کنم پیش از این که این رابطه بهتر است زمان بیشتری را به محبت به هم اختصاص دهیم."
  بنابراین باید تفاوت انتقاد و خواستن را به روشنی درک کنیم و به جای استفاده از جملات انتقادی از عبارت هایی مانند" به نظر من به جای ... بهتر است ..." یا " من ترجیح می دهم ..." را به کار ببریم. تانسند ،که کارگاهی را با نام" گرم گرم با تنها همسر خود" برگزار کرده است، می گوید:" شاید باور کردنی نباشد اما وقتی شرکت کنندگان این کارگاه از عبارت" به نظر من به جای ... بهتر است ..." استفاده کردند، رشد چشمگیری در گفت و گو های جنسی آنان به وجود آمد.
  وقتی شما خواسته خود در روابط زناشویی را به شیوه مثبت مطرح می کنید، همسر شما با تکرار عبارت شما و حتی بدون تغییری در آن، کار شما را تایید می کند. اگر چنین نشد، عبارت خود را آن قدر تصحیح کنید تا او چنین کاری بکند.سپس شما از همسر خود به خاطر گوش دادن به خواسته هایتان تشکر می کنید و از او بپرسید که آیا دوست دارد در جهت دستیابی به خواسته شما تغییراتی در رفتار خود به وجود آورد. پاسخ او بسته به برخی شرایط و نحوه برخورد شما ممکن است " بله" یا " خیر" باشد.
  با استفاده از این شیوه ،که از آن با عنوان " بازتاب آینه ای" یاد می شود، ممکن است همیشه به خواسته خود نرسید، اما اگر بیاموزید که چه گونه عبارت های انتقادی خود را به عبارت های خواهشی تبدیل کنید، یعنی به جای این که همسرتان را متهم کنید خواسته خود را با او در میان بگزارید، و به بازخورد همسرتان توجه کنید، یعنی عبارت خود را با توجه به پاسخ اوتصحیح کنید، شانس بیشتری برای دست یافتن به خواسته خود دارید. این شیوه برخورد باعث می شود صمیمیت شما عمق بیشتری پیدا کند و اغلب این صمیمیت است که میل جنسی را تقویت می کند.

  ● برای روابط زناشویی قرار داد جنسی بنویسید و از آن پیروی کنید
  شما و همسرتان گفت و گو های مثبتی درباره خواسته های جنسی خود دارید و خود را نسبت به خواسته های یکدیگر متعهد می دانید. اکنون زمان آن رسیده است که بر اساس پیشنهاد دکتر لانا هوستین، متخصص امور جنسی و نویسنده کتاب How to Have Magnificent ### ( چه گونه روابط جنسی خود را تقویت کنیم) ، قراردادی در این زمینه داشته باشید.
  دکتر هوستین معتقد است مشکل اغلب زوج ها در روابط زناشویی بیان مثبت خواسته ها نیست. به نظر او خستگی کار روزانه حتی قویترین میل های جنسی را هم دفن می کند.او از بسیاری از زوج هایی که برای مشاوره به او مراجعه می کنند، می خواهد: " برای به دست آوردن ثروت جنسی با هم معامله کنید." خواسته های جنسی خود را روی کاغذ بنویسید. برای مثال، شما تصمیم می گیرید که در ماه آینده یکی از شما آغاز کننده این تعامل باشد.کسی که به عنوان آغاز کننده رابطه زناشویی انتخاب می شود باید خواسته های طرف مقابل را برآورده کند.
  برای این که قرار داد نتیجه بخش باشد، در ابتدا خواسته های کمتری در روابط زناشویی مطرح کنید. به نظر هوستین این کار مانند ورزش است. در ورزش از سطح فعالیت پایین شروع می کنیم تا به سطح بالاتری برسیم. در ابتدا ممکن است همیشه به ورزش کردن علاقه نداشته باشیم ، اما وقتی به این کار ادامه بدهیم، به تدریج از آن خوشمان می آید. " در ابتدا ممکن است چندان احساس خوشی از آن نداشته باشیم، اما پس از این که وارد معامله شدیم، از این که چنین معامله پر سودی را انجام می دهیم خوشحالیم و اغلب از آرامش حاصل از آن لذت می بریم."
  پس از یک ماه درباره نتیجه قرارداد با هم صحبت کنید؛ این که، کدام تجربه ها در روابط زناشویی لذت بخش تر بودند، کدام کارها بهتر جواب دادند و کدام کارها نتیجه ای نداشتند. سپس می توانید نسبت به توسعه بخشیدن توافق های اولیه یا اصلاح آنها تصمیم بگیرید. البته شاید لازم باشد برای کسی که به بندهایی از قرار داد عمل نکرده است، پنالتی هم در نظر بگیرید!

  ● مشکل اختلاف میل جنسی را برطرف کنید
  پس از این که گفت و گوهای مثبتی در مورد روابط زناشویی داشتید و بر اساس قرارداد عمل کردید، ممکن است با مشکل اختلاف در میل جنسی رو به رو شوید که مشکل بسیار شایعی در روابط زناشویی است. این مشکل در زوج های سنین مختلف بروز می کند و برعکس آن چه ممکن است در ذهن داشته باشید، همیشه مردان نیستند که نسبت به زنان میل جنسی بالاتری دارند. یک زن ، به خصوص در اواسط زندگی، ممکن است در زمانی که مردش در رابطه جنسی کمتر تهاجمی عمل کند، برتری جنسی خاص خودش را به دست آورد.
  تغییر جهت میل جنسی در روابط زناشویی بین زوج ها تا حدود زیادی مشکلی ایجاد نمی کند و چیز بدی هم نیست، مگر این که یکی از آنان احساس بیهودگی و ناامیدی داشته باشد یا پس زده شود. این مشکل در روابط زناشویی به طور معمول برای کسی پیش می آید که اشتیاق بیشتری دارد، زیرا او تعامل را آغاز می کند اما مورد بی اعتنایی یا تمسخر قرار می گیرد.

  ● زبان ابراز عشق همسرتان را یاد بگیرید
  دکتر پت لاو برای زوج هایی که اشتیاق کم یا زیادی به روابط زناشویی دارند، پیشنهادهای ویژه ای دارد. یادگرفتن زبان ابراز عشق یکدیگر، در راس فهرست پیشنهادهای او قرار دارند. او معتقد است این کار برای نفوذ به قلب آن چه که باعث بیدار شدن این میل در همسرتان می شود، از خریدن کادو و شکلات خریدن و گل رز هدیه دادن، نافذ تر عمل می کند.

  ● نکته های کاربردی برای کسانی که اشتیاق جنسی بالایی دارند
  لاو در کتاب " گرم گرم با یک همسر" برای برقراری تعادل بین زوج های با اشتیاق بالا و پایین پیشنهادهای زیر را مطرح کرده است اگر شما فردی با انرژی جنسی بالا هستید:بپذیرید که ممکن است زوج شما برای برانگیخته شدن کامل به تحریک بیشتری نیاز دارد. بنابراین، حوصله بیشتری در روابط زناشویی خود خرج کنید.از این که آگاهانه اشتیاق جنسی خود را بیشتر و بیشتر تقویت کنید، بپرهیزید. این کار به اختلافروابط زناشویی دامن می زند.به پیش شرط ها و پیش نیازهای جنسی همسرتان برای عشق ورزی توجه کنید. هر چه به او بیشتر توجه کنید، توجه بیشتری به خود داشته اید.میل جنسی را با عشق اشتباه نگیرید.اگر همسر شما اشتیاق جنسی پایینی دارد، به این معنی نیست که شما را دوست ندارد. اگر چنین باشد، شما فقدان عشق را در سایر زمینه های زندگی نیز می بینید.انرژی خود را به جهت دیگری سوق دهید. ورزش و تفریحات سالم دیگر به شما کمک می کند.

  ● نکته های کاربردی برای کسانی که اشتیاق جنسی پایینی دارند
  در قبال اشتیاق جنسی خود احساس مسوولیت بیشتری داشته باشید و بخشی از زندگی را به روابط زناشویی اختصاص دهید.قراردادی را که پیشتر توضیح دادیم، بنویسید و امضا کنید! وقتی حوصله دارید به قرارداد عمل کنید.به شرایطی که باعث تقویت اشتیاق جنسی شما می شود، توجه داشته باشید و در قرارداد بر آنها تاکید کنید.درباره پیش شرط ها و پیش نیازهای روابط زناشویی خود شفاف و منطقی باشید و به نحو مثببتی با همسرتان در میان بگذارید.اگر دوست ندارید عمل جنسی داشته باشید، بدون پرده به همسرتان بگویید. اگر می خواهید با همسرتان سازش داشته باشید، هنگامی که پاسختان منفی است، نباید احساس پرده پوشی داشته باشید.اشتیاق ذهنی خود را جشن بگیرید. رضایت شما از این که در چارچوب ذهنی همسرتان قرار گرفته اید و به وجود آوردن اشتیاق بیشتر در خودتان، دلیل خوشی و شادکامی است.

  با افزایش سن تمایلات جنسی کاهش نمی‌یابد. درواقع خستگی، عادت یا حتی تغییرات هورمونی هستند که سبب کاهش تمایلات می‌شوند. برای آنکه میل از دست رفته را به دست آورید کافی است این مشکلات را برطرف کنید.

  1- خستگی
  خستگی روحی یا افسردگی معمولا باعث کاهش روابط زناشویی می شود و می‌تواند انرژی شما را به صفر برساند و تمایلات جنسی را کم کند. اگر احساس می‌کنید هم از نظر جسمی و هم روحی بسیار خسته‌اید و تمایلی به برقراری رابطه زناشویی ندارید کمی به خود فرصت دهید تا آرامشتان را بازیابید. عدم تمایل شما به رابطه عاشقانه به معنی زدگی شما از همسرتان نیست. اگر فکر می‌کنید مساله‌ای که با آن روبه‌رویید کمی بغرنج شده است به یک روان‌شناس مراجعه کنید.

  2- عادت
  اگر سال‌هاست که از ازدواج‌تان می‌گذرد، مسلما تاکنون بحران‌های زیادی را تجربه و از آن سربلند بیرون آمده‌اید. با هم بودن فعلی شما دلیلی بر این سخن است.وقتی شما مدت نسبتا زیادی با همسرتان زندگی کرده باشید، چون به او اطمینان دارید، تمایلات جنسی‌تان به تدریج آرام‌تر می‌شود. این مساله‌ای خاص نیست درواقع شما پس از مدتی به شکلی از زندگی که دارید عادت می‌کنید. کافی است کمی در روابط زناشویی تان تغییر ایجاد کنید. عادات که به هم بریزد، تمایلات جنسی بیشتر می‌شود. نترسید و سعی خود را به کار گیرید.

  3- داروها
  مصرف برخی داروها می‌تواند بر تمایلات جنسی تاثیرگذار و سبب ناتوانی جنسی در مردان و سردمزاجی در زنان شود. به عنوان نمونه برخی داروهای قلب، داروهای ضدافسردگی یا داروهای پایین‌آورنده قندخون از این دسته‌اند.

  4- تغییرات هورمونی
  در تئوری کاهش هورمون‌ها به ویژه در زمان یائسگی زنان می‌تواند تمایلات جنسی را کاهش دهد. البته خود یائسگی سبب کاهش تمایل نمی‌شود بلکه کاملا برعکس عدم تخمک‌گذاری تمایلات جنسی را افزایش هم می‌دهد ولی کاهش برخی هورمون‌ها و به دنبال آن مشکلاتی نظیر خشکی واژن عاملی برای کاهش میل جنسی است که با درمان‌های به جا برطرف می‌شود..
  Read more »

 • 10عقیده که شما را در زندگی عقب نگه می دارد

  10عقیده که شما را در زندگی عقب نگه می دارد

  تا حال خیلی درمورد باورها و اعتقادات و اینکه چطور می توانید برای داشتن زندگی بهتر آنها را تغییر دهید حرف زده ایم. باورها و اعتقادات خاصی هستند که افراد زیادی را اسیر خود کرده اند و امروز می خواهیم آن باورها را بررسی کنیم.
  اعتقادات ما در قدم اول از والدین، معلمین، همسالان، تلویزیون و رسانه ها نشات می گیرد. وقتی سنمان کم است فکر می کنیم بزرگترهایمان بیشتر از ما می دانند به همین خاطر به هرچه که می گویند اعتماد می کنیم. اما هرچه سنمان بالاتر می رود، دیگر خودمان اعتقادات و باورهایمان نسبت به دنیا را شکل می دهیم. اما کمی از ته نشین اعتقادات دوران کودکی در ما می ماند. گاهی اوقات بدون اینکه خودمان خبر داشته باشیم درونمان لانه می سازند.
  در زیر به برخی از این باورها و اعتقادات اشاره می کنیم. آیا این اعتقادات را در خودتان می بینید و اگر دیدید سعی کنید آنها را تغییر دهید.
  1.
  اگر در چیزی شکست خوردی، فردی مغلوب هستی!
  این باور معمولاً در مدرسه و در روزهایی که می خواهیم وارد بزرگسالی شویم، شکل می گیرد. تشویقمان می کنند که به هر قیمتی که شده موفق شویم. من اگر شکست بخورم، که بسیار هم پیش می آید، دوباره تلاش می کنم، اینقدر آن را امتحان می کنم تا بالاخره موفق شوم. اگر باور داشته باشید که اگر در کاری شکست بخورید، فردی شکست خورده هستید، یعنی همه آدم های دنیا شکست خورده هستند. اجازه ندهید چنین باوری شما را از زندگی عقب بیندازد. یک باور جدید جای آن بگذارید.
  2.
  تا وقتی خراب نشده، چرا باید عوضش کنیم؟
  منظورم عوض کردن به منظور عوض کردن نیست. درمورد ارتقاء وسایل، فرایندها و ... صحبت می کنم. برای حرکت کردن با سرعت زندگی ما نیاز به تغییر داریم و خیلی وقت ها با کسانی برخورد می کنید که مخالف تغییر هستند. تا می توانید از چنین افرادی دوری کنید. اگر می بینید چیزی را می توانید ارتقاء دهید، معطل نکنید.
  3.
  به اندازه کافی برای اینکار استعداد نداری!
  هیچ کس در دنیا تا زمانیکه کاری را شروع نکرده، مهارت کافی برای آن را ندارد. اگر می خواهید کاری را انجام دهید فقط کافی است که شروع کنید. از اینکه ممکن است در برای تحصیل در رشته حسابداری نتوانید وارد دانشگاه شوید استرس به خودتان راه ندهید، فقط کافی است شروع کرده و تلاش کنید تا به آن دست پیدا کنید. اینترنت خیلی بیشتر از آنچه که در دانشگاه یا مدرسه به شما یاد می دهند اطلاعات دارد پس فقط کافی است که دنبالش باشید.
  4.
  برای امتحان کردن یک کار تازه دیگر پیر شده ای!
  متوسط امید به زندگی در کشورهای پیشرفته، برای مردها 75 و برای زنان 79 سال است. مطمئن باشید این عدد تغییر خواهد کرد و خیلی زود این سن به 100 سال خواهد رسید. این یعنی ما هیچوقت برای شروع کردن یک کار جدید پیر نیستیم. امتحان کردن یک کار تازه بهترین راه برای فعال نگه داشتن مغز و بالا بردن انگیزه برای زندگی است. مردم ما انتطار دارند تا 75 سالگی عمر کنند، و فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ تا همین سن بیشتر عمر نمی کنیم! اگر انتظار داشته باشیم که تا 100 سالگی زنده بمانیم، مطمئناً تغییرات بیشتری در زندگیمان ایجاد می کنیم و کمتر خودمان را منحصر به زمان می کنیم. امتحان کنید.
  5.
  دیگران شما را کنترل میکنند.
  این شما هستید که خود را کنترل می کنید نه هیچ چیز دیگری. هیچکس در این دنیا شما را کنترل نمی کند، این شما هستید که نیروی درونتان را کنترل می کنید. شما برای زندگی به هیچکس و هیچ چیز جز خدا نیاز ندارید، پس زندگیتان را کنید و سرنوشتتان خود رقم بزنید.
  6.
  شما به حساب نمی آیید.
  این واقعیت که زنده اید نشان می دهد که فرد خاصی هستید. اگر می خواهید فردی خاص و خارق العاده باشید، باید تلاش کنید. تک تک ما استعداد خاصی داریم که از آن بی خبریم و هنوز کشفش نکرده ایم. برای اینکه ببینید واقعاً به چه چیز علاقه مندید، همه چیز را امتحان کنید. من واقعاً به تغییر اعتقاد دارم. مجبور نیستید همه عمرتان یک کار را انجام دهید. سبک زندگیتان را بارها و بارها تغییر دهید تا راهی را پیدا کنید که دوست دارید.
  7.
  دنیا به دور تو نمی چرخد!
  کل دنیا فقط درمورد شماست. هر فرد در این سیاره دنیای جداگانه ای دارد که در دستان خودش است. طوری که شما دنیا را می بینید با طوری که من می بینم متفاوت است و نگرش من هم با یک نفر دیگر متفاوت است. پس دنیا مربوط به شماست. حالا بگویید برای تغییر دنیا چه می خواهید بکنید؟
  8.
  هیچ کس تو را باور ندارد.
  من تور را باور دارم اما نظر من هیچ ارزشی ندارد، نظر هیچ کس ارزشی ندارد. سعی کنید خودتان را باور کنید و نیازی نداشته باشید که کسی دیگر باورتان کند. به محض اینکه خودتان، خودتان را باور کردید، بقیه هم باورتان خواهند کرد اما شما به باور آنها نیازی نخواهید داشت.
  9.
  هیچوقت نمی توانی آنقدر پول دربیاوری!
  من این حرف را بارها شنیده ام. شما دقیقاً به همان اندازه که از خودتان انتظار دارید پول درخواهید آورد. اگر من به خودم بگویم که هیچ راهی نیست بتوانم این مقدار پول را دربیاورم، مغزم هم به دنبال راهی برای به دست آوردن آن مقدار پول نخواهد گشت. اما اگر اینقدر قاطع باشم که این مقدار پول را به دست بیاورم، مغزم راهی برای به دست آوردن آن پیدا خواهد کرد.
  10.
  در این مورد هیچ کاری از دستت برنمی آید!
  مزخرف است! شما می توانید هر جنبه از زندگیتان را که بخواهید تغییر دهید. بعضی ها هیچ وقت این باور را کنار نمی گذارند و واقعاً خجالت آور است. زندگی واقعاً سخت است و دل شیر می خواهد برای تغییر آن پیش قدم شوید اما بدانید که از عهده آن برمی آیید. باید بدانید که چه می خواهید و برای رسیدن به آن چه قدم هایی باید بردارید.
  Read more »